TNPW06034K02BECN
Mfr.Part #
TNPW06034K02BECN
Description
RES 4.02K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
13 Weeks
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
4.02kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
TNPW06034K02BECN
Vishay / Dale TNPW06034K02BECN
TNPW Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C