TNPW060349R9DHTA
Mfr.Part #
TNPW060349R9DHTA
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
49.9 Ohms
1 (Unlimited)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
TNPW
2
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Features :
Military
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Positronic
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Datasheets
TNPW060349R9DHTA
Vishay / Dale TNPW060349R9DHTA
TNPW Series, Thin Film, 49.9 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±0.5%, -55°C ~ 125°C