TNPW060349R9DHEA
Mfr.Part #
TNPW060349R9DHEA
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Termination :
Solder
Resistance :
49.9Ohms
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Datasheets
TNPW060349R9DHEA
Vishay / Dale TNPW060349R9DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C