TNPW060349R9DETA
Mfr.Part #
TNPW060349R9DETA
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
49.9Ohms
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060349R9DETA
Vishay / Dale TNPW060349R9DETA
TNPW Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C