TNPW060349R9BHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060349R9BHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
49.9Ohms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW060349R9BHEA
Vishay / Dale TNPW060349R9BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C