TNPW060349R9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060349R9BEEN
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
49.9Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
13 Weeks
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
TNPW060349R9BEEN
Vishay / Dale TNPW060349R9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C