TNPW060349R9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060349R9BEEA
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Weight :
2.012816mg
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
REACH SVHC :
Unknown
Working Voltage :
75V
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Resistance :
49.9Ohms
Datasheets
TNPW060349R9BEEA
Vishay / Dale TNPW060349R9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C