TNPW060349R9BECN
Mfr.Part #
TNPW060349R9BECN
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
49.9Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TNPW
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060349R9BECN
Vishay / Dale TNPW060349R9BECN
TNPW Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C