TNPW060349R3BYEA
Mfr.Part #
TNPW060349R3BYEA
Description
RES 49.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
49.3Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060349R3BYEA
Vishay / Dale TNPW060349R3BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C