TNPW060349K9FHTA
Mfr.Part #
TNPW060349K9FHTA
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
49.9kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060349K9FHTA
Vishay / Dale TNPW060349K9FHTA
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C