TNPW060349K9FHEA
Mfr.Part #
TNPW060349K9FHEA
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Resistance :
49.9kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060349K9FHEA
Vishay / Dale TNPW060349K9FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C