TNPW060349K9FETA
Mfr.Part #
TNPW060349K9FETA
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
49.9kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060349K9FETA
Vishay / Dale TNPW060349K9FETA
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C