TNPW060349K9DHTA
Mfr.Part #
TNPW060349K9DHTA
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Voltage - Rated DC :
75V
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Published :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
No
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
49.9kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060349K9DHTA
Vishay / Dale TNPW060349K9DHTA
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C