TNPW060349K9DHEA
Mfr.Part #
TNPW060349K9DHEA
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
49.9kOhms
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060349K9DHEA
Vishay / Dale TNPW060349K9DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C