TNPW060349K9DETA
Mfr.Part #
TNPW060349K9DETA
Description
RES 49.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Height :
450μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
850μm
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
49.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060349K9DETA
Vishay / Dale TNPW060349K9DETA
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C