TNPW060349K9BYEA
Mfr.Part #
TNPW060349K9BYEA
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
49.9kOhms
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060349K9BYEA
Vishay / Dale TNPW060349K9BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C