TNPW060349K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060349K9BEEN
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
75V
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
No
Width :
838.2μm
Published :
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
49.9kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060349K9BEEN
Vishay / Dale TNPW060349K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C