TNPW060349K9BEEC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060349K9BEEC
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPW e3
Resistance :
49.9kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TNPW060349K9BEEC
Vishay / Dale TNPW060349K9BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C