TNPW060349K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060349K9BEEA
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
7
In Stock :
7
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Lead Free :
Lead Free
Depth :
850μm
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
1608
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
2
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
0603
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Published :
Military Standard :
Not
Terminal Shape :
WRAPAROUND
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Resistance :
49.9kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
TNPW060349K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060349K9BEEA
FIXED RESISTOR TNPW e3 Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C