TNPW060349K9BECN
Mfr.Part #
TNPW060349K9BECN
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Resistance :
49.9kOhms
Width :
850μm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060349K9BECN
Vishay / Dale TNPW060349K9BECN
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C