TNPW060349K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060349K3BETA
Description
RES 49.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
49.3kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Published :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060349K3BETA
Vishay / Dale TNPW060349K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 49.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C