TNPW060349K3BEEN
Mfr.Part #
TNPW060349K3BEEN
Description
RES 49.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
49.3kOhms
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
800μm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060349K3BEEN
Vishay / Dale TNPW060349K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C