TNPW060349K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060349K3BEEA
Description
RES 49.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Published :
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
49.3kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Width :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060349K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060349K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 49.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C