TNPW0603499RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603499RFHTA
Description
RES 499 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
499Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603499RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603499RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C