TNPW0603499RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RFHEA
Description
RES 499 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
499Ohms
Depth :
850μm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603499RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603499RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C