TNPW0603499RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603499RFETA
Description
RES 499 OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
499Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603499RFETA
Vishay / Dale TNPW0603499RFETA
TNPW Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C