TNPW0603499RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RFEEA
Description
RES 499 OHM 1% 1/10W 0603
2
Length :
1.6mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Resistance :
499Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Datasheets
TNPW0603499RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603499RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C