TNPW0603499RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RDHEA
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
499Ohms
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Pins :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW0603499RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603499RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C