TNPW0603499RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RDEEA
Description
RES 499 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
499Ohms
Contact Plating :
Tin
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Termination :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW0603499RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603499RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C