TNPW0603499RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RBYEA
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
499Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603499RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603499RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C