TNPW0603499RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603499RBHTA
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
499Ohms
Datasheets
TNPW0603499RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603499RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C