TNPW0603499RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603499RBHEA
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Resistance :
499Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603499RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603499RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C