TNPW0603493RBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603493RBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 493 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Resistance :
493Ohms
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603493RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603493RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 493Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C