TNPW060348R7FHTA
Mfr.Part #
TNPW060348R7FHTA
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Resistance :
48.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060348R7FHTA
Vishay / Dale TNPW060348R7FHTA
TNPW Series, Thin Film, 48.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C