TNPW060348R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060348R7BEEA
Description
RES 48.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
48.7Ohms
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060348R7BEEA
Vishay / Dale TNPW060348R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C