TNPW060348K7FHTA
Mfr.Part #
TNPW060348K7FHTA
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
48.7kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060348K7FHTA
Vishay / Dale TNPW060348K7FHTA
TNPW Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C