TNPW060348K7FHEA
Mfr.Part #
TNPW060348K7FHEA
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
48.7kOhms
Datasheets
TNPW060348K7FHEA
Vishay / Dale TNPW060348K7FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C