TNPW060348K7DHTA
Mfr.Part #
TNPW060348K7DHTA
Description
RES 48.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
48.7kOhms
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060348K7DHTA
Vishay / Dale TNPW060348K7DHTA
TNPW Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C