TNPW060348K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW060348K7DEEA
Description
RES 48.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
850μm
Length :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
48.7kOhms
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
13 Weeks
Height :
450μm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060348K7DEEA
Vishay / Dale TNPW060348K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C