TNPW060348K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060348K7BETA
Description
RES 48.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Width :
838.2μm
Lead, Tin
Height :
558.8μm
Published :
Length :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
48.7kOhms
Datasheets
TNPW060348K7BETA
Vishay / Dale TNPW060348K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C