TNPW060348K7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060348K7BEEN
Description
RES 48.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Published :
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
48.7kOhms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Width :
838.2μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060348K7BEEN
Vishay / Dale TNPW060348K7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C