TNPW060348K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060348K7BEEA
Description
RES 48.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Width :
800μm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
48.7kOhms
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
TNPW060348K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060348K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C