TNPW060348K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060348K1BETA
Description
RES 48.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
TNPW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
48.1kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060348K1BETA
Vishay / Dale TNPW060348K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 48.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C