TNPW060348K1BEEN
Mfr.Part #
TNPW060348K1BEEN
Description
RES 48.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
48.1kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
2
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
450μm
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW060348K1BEEN
Vishay / Dale TNPW060348K1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 48.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C