TNPW0603487RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603487RFHEA
Description
RES 487 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
487Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
2
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603487RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603487RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 487Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C