TNPW0603487RDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603487RDHTA
Description
RES 487 OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
487Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603487RDHTA
Vishay / Dale TNPW0603487RDHTA
TNPW Series, Thin Film, 487Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C