TNPW0603487RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603487RBETA
Description
RES 487 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Resistance :
487Ohms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603487RBETA
Vishay / Dale TNPW0603487RBETA
TNPW Series, Thin Film, 487Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C