TNPW0603487RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603487RBEEA
Description
RES 487 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
487Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Height :
558.8μm
Composition :
Thin Film
Length :
1.6002mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Number of Pins :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603487RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603487RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 487Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C