TNPW0603487RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603487RBECN
Description
RES 487 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Resistance :
487Ohms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603487RBECN
Vishay / Dale TNPW0603487RBECN
TNPW Series, Thin Film, 487Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C