TNPW0603481RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603481RBETA
Description
RES 481 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
481Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603481RBETA
Vishay / Dale TNPW0603481RBETA
TNPW Series, Thin Film, 481Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C